MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ

PAMĚŤ OSTRAVY

Paměť Ostravy - to jsou vzpomínky na život v Ostravě. Knihovníci Knihovny města Ostravy  shromáždili textovou i fotografickou část vzpomínek, některé také v podobě audionahrávek. Skenovali osobní i rodinné dokumenty, kroniky, sborníky.

ULIČNÍK

Ulice zpravidla bývají pojmenovány podle významných událostí nebo osobností. Stejně je tomu i ve Frýdku-Místku. Knihovna zpracovala vizuální mapu ulic, ve které lze hledat jména osobností, podle kterých jsou ulice pojmenovány.

BEZ STEREOTYPŮ

Cyklus česko-polských diskusních salónů připomínajících blízkost národů Čechů a Poláků. Hledání, co oba národy spojuje a co je rozděluje - tyto akce pořádá Městská knihovna v Českém Těšíně.

... a pestré množství dalších...

Adoptuj panenku, zachráníš dítě ... Čtení pomáhá ... Velké knihovnické putování .... Noc s Andersenem ... S knížkou do života (Bookstart) ... Trénování paměti ... Cestopisné besedy ... Noc deskových her ... Knížka pro prvňáčka ... Den ostravských čtenářů ... Lovci perel ... Knížka do vlaku ... Ptejte se knihovny ... Tematické kufříky ... Kluby generace ... Virtuální univerzita 3. věku ... Senioři píší Wikipedii ... Cambrigedské zkoušky ... Den ostravských knihoven ... Spolkla mě knihovna ... Kniholympiáda ... Čtenář roku ... Spisovatelé do knihoven ... Biblioweb ... Kritické myšlení ... Den pro dětskou knihu ... Lékotéka ... Tvořivé dílny ... Scénická čtení ... Diskuzní kluby ... Škola naruby ... Autorská čtení ... Husovy stopy ... Festival čtení ... Tvoříme vlastní vydavatelství ... Můj svět ... Kvízové večery ... S knihou do ulic ...