HLAVNÍ MĚSTO PRAHA

Praha město literatury

Projekt zaměřený na podporu pražského literárního života. Je spojený s členstvím v síti Kreativních měst UNESCO. Městská knihovna v Praze je iniciátorem a koordinátorem projektu, do nějž je zapojeno více než 30 významných literárních subjektů. Součástí projektu je mj. organizace rezidenčních pobytů pro zahraniční autory.

CodeWeek

V roce 2017 se Městská knihovna v Praze společně s Czechitas zapojila do celoevropské akce CodeWeek. Během jednoho týdne jsme v knihovně nabídli 20 workshopů, kde si děti vyzkoušely základy programování ve Scratchi a KODU a nebo pracovaly s Ozoboty a Legoroboty.

CONiáš

Tradiční podzimní setkání fanoušků science fiction a fantasy. CONiáš pořádáme v Ústřední knihovně od roku 2007 a každý ročník je tematicky zaměřen. Třeba na českou fantasy, steampunk, cestování časem, zombies či magii. Poznávacím znakem conu je spousta lidí v kostýmech s nalepenýma špičatýma ušima, chlupatýma nohama nebo s upířími zuby.

E-knihovna

Do praktických formátů e-knih převádíme a nabízíme všem volně ke stažení stovky děl. Stáhnout si můžete díla klasiků, autorů povinné literatury i současné české literatury.

Artotéka

Obsahuje 9500 obrazů
a reprodukcí, časopisy, knihy, určenou jak pro odborné studium, tak pro dlouhodobou zápůjčku pro čtenáře. Sbírka zahrnuje originály české grafiky 2. pol. 20. stol. a umělecké reprodukce českých a světových malířů.

Přes 3000 kulturních
a vzdělávacích akcí ročně

Městská knihovna v Praze nabízí návštěvníkům v Ústřední knihovně a na pobočkách více než 3 000 akcí ročně. Ať už jde o koncerty, filmové projekce, Muzejní noc, cestopisné debaty, přednášky historiků, představení pro děti nebo tematicky zaměřené cykly.

.. a mnoho dalších zajímavých akcí pro všechny generace...